Uczo­ny zna dob­rze war­tość pieniądza, ale bo­gaty nie zna war­tości wiedzy.


Wolter

  • Książki wydawnictwa Artefakt.edu.pl
    wybrane publikacje książkowe
    wydawnictwa ARTEFAKT.edu.pl    Książki, które świat nazywa niemoralnymi, to są właśnie te, które wykazują światu jego własną hańbę.

    Oscar Wilde

polecane książki


Pełny tytuł: Bezpieczeństwo w biznesie - jak prognozować ryzyko kontraktów i zapobiegać oszustwom?

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-14-6
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2022
400 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Bezpieczeństwo w biznesie to kompleksowe, obszerne opracowanie przybliżające zagadnienia najpoważniejszych zagrożeń występujących w polskim obrocie gospodarczym i profesjonalnych sposobów ich wczesnego wykrywania.

Szczególny pakiet wiedzy teoretycznej i ćwiczeń praktycznych nauczą Czytelników w jaki sposób trafnie ocenić prawdopodobieństwo bankructwa kontrahenta, ryzyko uwikłania w cudze przestępstwo (np. prania brudnych pieniędzy), a przede wszystkim prawidłowo identyfikować oznaki zapowiadające oszustwo lub inną formę nieuczciwości. Lektura otwiera drogę do bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej lub skutecznego zarządzania interesami pracodawcy, w tym także osobom nieposiadającym kierunkowego wykształcenia z zakresu prawa, ekonomii i rachunkowości.

Więcej informacji >> o książce <<

Pełny tytuł: Zrozumieć wojnę z Rosją, Katyń - Moskwa - Kijów

Seria: Bezpieczeństwo narodowe i biznesu
ISBN 978-83-64983-15-3
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2022
520 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Czynniki strategiczne, ekonomiczne, polityczne i historyczne warunkujące konflikt zbrojny toczony przez Władimira Putina z Zachodem. Infiltracja państw Unii Europejskiej przez rosyjski wywiad. Budowa sojuszy w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Członkowie NATO nie są bezpieczni. Polska też nie jest. Aby to zrozumieć trzeba spojrzeć na Moskwę nie z perspektywy wartości wyznawanych przez człowieka Zachodu, lecz jak na odmienny światopoglądowo, skomplikowany mechanizm płynnie łączący pozornie odległe elementy: byłych oficerów KGB, wojsko, przemysł surowcowy i zbrojeniowy, propagandę, dezinformację, rolnictwo, chiński i niemiecki biznes, broń masowego rażenia, pychę, pogardę, zbrodnię katyńską oraz doktrynę strachu opartą na kulturze gwałtu i przemocy. Rosjanie to szachiści, nawet jeśli ich ruch dziś wydaje się nam pozbawiony sensu, to w połączeniu z innymi jutro zaprowadzić może Kreml do zamierzonego celu.

Więcej informacji >> o książce <<

   

Pełny tytuł: Agent, INFILTRACJA - sztuka szpiegostwa

Seria: Bezpieczeństwo narodowe i biznesu
ISBN 978-83-64983-13-9
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2021
718 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Kompendium wiedzy na temat arkan działania wywiadu agenturalnego i praktycznych sposobów jego organizacji. Książka w przystępny sposób prezentuje metodykę werbunku agentów, organizacji siatek agenturalnych, szkolenia wywiadowców, weryfikacji przekazywanych przez nich informacji czy wywierania wpływu od skali mikro na wytypowanych figurantów do skali makro kształtującej wybory społeczeństw infiltrowanych państw. Werbunek, inwigilacja, kradzież informacji, dywersja, dezinformacja, manipulacja, neutralizacja siły żywej, fałszywa flaga, dezintegracja - to instrumenty współczesnego wywiadu pozwalające wygrać wojnę bez jej wypowiedzenia czy potrzeby oddania nawet jednego strzału.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Przestępstwa w budownictwie - kary umowne, oszustwa, kartel, dumping

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-11-5
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2019
704 strony, format A5 oprawa miękka klejona

700 stron opisujących współczesne metody przestępstw dokonywanych na szkodę przedsiębiorstw budowlanych i konkretne wskazówki jak im przeciwdziałać, konstruować bezpieczne umowy o roboty budowlane, skutecznie dochodzić należnej zapłaty, weryfikować wiarygodność kontrahentów i jak skutecznie się bronić przed karami umownymi. Wszystko to przedstawione na przykładach z praktyki budowlanej, czyli kilkuletnim śledztwie autora ws.tzw. afery autostradowej.

ABW w licznych śledztwach próbowała pociągnąć do odpowiedzialności karnej liderów branży budowlanej. Większość postępowań umorzono, a najważniejsze z nich, dotyczące ustawiania miliardowych przetargów, zakończyło się w sądzie uniewinnieniem oskarżonych. Przełomem okazał się dopiero prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który potwierdził wyniki kilkuletniego śledztwa Autora w sprawie tzw. afery autostradowej.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Złote zasady marketingu online

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-13-9
Autor - Matthew Jagiello
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2018
250 stron, format A5 oprawa miękka klejona

W dzisiejszym świecie profesjonalna sprzedaż towarów i usług istnieje głównie w sieci internetowej. Ale samo być, nie znaczy mieć - celem biznesu jest generowanie zysku. Miarą sukcesu staje się skuteczne dotarcie do klientów w Internecie. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić, a przy okazji pokonać rynkową konkurencję i zaoszczędzić sporo pieniędzy na kampaniach reklamowych? Odpowiedzi na te i więcej pytań odnajdziesz w niniejszej książce.

Nie ma znaczenia, czy właśnie wpadłeś na pomysł biznesu życia, czy już od lat prowadzisz własną firmę. A może dopiero zaczynasz od strony internetowej i nie wiesz jak krok po kroku ją właściwie stworzyć, albo dawno funkcjonujesz na wirtualnym rynku, ale niekoniecznie wiesz jak przekonać do siebie szerszą rzeszę klientów? W każdym z tych przypadków poznanie złotych zasad i tajników marketingu online pomoże w generowaniu większych zysków.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Nowa encyklopedia antywindykacji - jak legalnie nie płacić swoich długów?

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-09-2
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2017
354 strony, format A5 oprawa miękka klejona

Nowa encyklopedia ANTYWINDYKACJI to zaktualizowane i istotnie rozszerzone drugie wydanie bestsellera Kazimierza Turalińskiego z 2014 roku.

Wybrane elementy prawa cywilnego, gospodarczego, egzekucyjnego, upadłościowego, karnego, rodzinnego i opiekuńczego, pracy, podatkowego oraz bankowego, taktyka psychologii antywindykacji, anonimowość w biznesie i w obrocie finansowym.

Niespłacony kredyt, zaległości w urzędzie skarbowym i nieuregulowane faktury – czy to brzmi znajomo? Egzekucja długów nie musi być największą katastrofą w Twoim życiu, nawet jeśli spodziewana jest licytacja rodzinnego domu, budowanego przez dziesiątki lat przedsiębiorstwa, czy też zajmowana jest pensja stanowiąca jedyne źródło utrzymania małżonków i ich dzieci. Każdą z nich można opóźnić, zablokować a nawet trwale uniemożliwić. Do tego w pełni legalnie. Prawnicy osiągnęli swój cel: wreszcie skomplikowali prawo do tego stopnia, by nikt we własnym kraju nie miał poczucia bezpieczeństwa.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Podatek VAT - oszustwa podatkowe, przemyt i zorganizowana przestępczość skarbowa

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-08-5
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2017
632 strony, format A5 oprawa miękka klejona

Kompendium wiedzy z zakresu podatku VAT. Szczegółowo omówione zostały aspekty prawne i praktyczne funkcjonowania podatku od towarów i usług w Polsce i w Unii Europejskiej, materialnoprawne podstawy ścigania uszczuplania podatku VAT oraz metodyka popełniania tych przestępstw skarbowych, ze szczególnym uwzględnieniem oszustw podatkowych, przemytu i zorganizowanej przestępczości skarbowej.

Podatek VAT to najważniejszy składnik budżetu Polski. Jednocześnie stał się jednym z głównych celów przestępczości zorganizowanej - jest wyłudzany od urzędów skarbowych, przywłaszczany w obrocie handlowym oraz omijany przy sprzedaży hurtowej i detalicznej celem przełamania w szarej strefie mechanizmów wolnorynkowej konkurencji. Każdego roku na terytorium Unii Europejskiej ulega uszczupleniu w kwotach sięgających setek miliardów zł, a do grona beneficjentów przestępstw skarbowych należą m.in. włoskie mafie i poradzieckie zorganizowane struktury przestępcze.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Poradnik inwestora rynku nieruchomości - czyli jak inwestować w mieszkania pod wynajem, dobrać odpowiednią formę prawną, uniknąć zagrożeń i zabezpieczyć swój majątek

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-05-4
Autorzy - Justyna Broniecka-Klim, Damian Kleczewski, Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2016
358 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Poradnik w kompleksowy sposób przygotowuje inwestora lub kandydata na inwestora rynku nieruchomości do korzystnego oraz bezpiecznego zakupu mieszkań, a także późniejszego czerpania zysków z ich wynajmu i odsprzedaży na rynku wtórnym.

Podział na trzy obszerne działy pozwala w przejrzysty sposób przedstawić Czytelnikowi cały proces poczynając od metod poszukiwania okazyjnych ofert, przez formę prawną działalności i optymalną formę opodatkowania, aż po zneutralizowanie niestandardowych, ale realnych, zagrożeń takich jak oszustwa na rynku pierwotnym i wtórnym, przestępstwa popełniane (często nieświadomie) na szkodę najemców, nieoczekiwane załamanie płynności finansowej czy utratę kontroli nad nieruchomością w wyniku np. działań wojennych.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Wywiad gospodarczy i polityczny - Podręcznik dla specjalistów ds. bezpieczeństwa, detektywów i doradców gospodarczych (wydanie II - zaktualizowane i rozszerzone)

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-01-6
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca wydania II - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2015
510 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Podręcznik - kompendium wiedzy zawodowej z zakresu współczesnego wywiadu gospodarczego (majątkowego, konkurencyjnego) i wywiadu politycznego. Obejmuje pełen zakres materiałów niezbędnych do profesjonalnego świadczenia usług, ale także i do identyfikowania wrogich działań wywiadowczych oraz nielegalnego szpiegostwa przemysłowego.

Książka podzielona została na sześć części, prezentujących zarówno jasną, jak i ciemną stronę branży, wraz ze szczegółowym opisem działań legalnych i tych zdecydowanie odradzanych, o charakterze kryminalnym: wstęp do zagadnienia, biały wywiad, szary wywiad, czarny wywiad, raport końcowy oraz przepisy karne i cywilne.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: 2012 - polityka, pieniądze, służby specjalne...

Seria: Literatura faktu
ISBN 978-83-64983-05-4
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2015
180 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Rok 2012 bezpowrotnie odmienił oblicze Polski. To, co dawniej wydawało się wręcz nieprawdopodobne, wraz z jego końcem zapisało się już na kartach jak najbardziej realnej historii, a najważniejsze wydarzenia tego czasu oscylowały wokół siedmiu haseł-kluczy:

Polityka – bezpardonowa walka rządu z opozycją doprowadziła do pogłębienia podziału Polaków na dwa, trwale już skłócone obozy

Pieniądze – miliardy złotych z defraudacji środków przeznaczonych na budowę autostrad oraz z przemytu papierosów stały się głównymi celami przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzyków...

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: jak KRAŚĆ? PODRĘCZNIK ZŁODZIEJA (wydanie II) - bestseller wydawnictwa

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-03-0
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2014
532 strony/format A5, oprawa miękka, klejona

Studium prawno-kryminologiczne i kompendium wiedzy na temat przestępstw przeciwko mieniu, przestępstw gospodarczych, skarbowych, finansowych oraz politycznych. Książka ukazuje szczegółową metodykę dokonywania czynów zabronionych tych kategorii, ujawniając krok po kroku sposoby pozwalające na nielegalne osiąganie wielomilionowych zysków, manipulowanie ofiarami i skuteczne zacieranie śladów kryminalistycznych. W cenie równej jednej porady u radcy prawnego Czytelnik otrzymuje obszerny pakiet informacji i sztuczek prawniczych, za które liderzy warszawskich gangów, Mafii Paliwowej i zamieszani w liczne afery politycy płacili asom palestry setki tysięcy złotych. Dziś ta sama wiedza znajduje się w Twoim zasięgu.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Raje podatkowe i spółki off-shore - jak legalnie nie płacić podatków?

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-02-3
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2014
200 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Zacznij oszczędzać już dziś, nie tylko na podatkach ale i wiedzy o nich. Czy wiesz, że koszt pomocy kancelarii przy optymalizacji podatkowej sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych? Ta lektura oferuje Ci tą samą wiedzę w łatwej do przyswojenia formie, a koszt calej inwestycji spadnie nawet do kilkuset euro.

Niniejsza książka to swoisty "zrób to sam", który poprowadzi uczestników krok po kroku od planowania międzynarodowej optymalizacji podatkowej, przez tanią i samodzielną rejestrację spółek zagranicznych, aż po ochronę zainwestowanego majątku przed polskimi wierzycielami. Koszt doradztwa krajowych kancelarii przy optymalizacji podatkowej z zastosowaniem spółek z rajów podatkowych, ale i z innych państw europejskich o korzystniejszym reżimie podatkowym, to zwykle minimum kilkanaście a zazwyczaj kilkadziesiąt tysięcy zł. Osiągniesz ten sam efekt, lecz przy wydatkach zaczynających się już od kilkuset euro.

Więcej informacji >> o książce <<

Pełny tytuł: Encyklopedia antywindykacji - aspekty praktyczne i prawne, jak nie płacić swoich długów? (bestseller wydawnictwa)

Seria: Prawo i ekonomia
ISBN 978-83-64983-04-7
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawnictwo "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2014
212 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Wybrane elementy prawa cywilnego, gospodarczego, egzekucyjnego, karnego, rodzinnego i opiekuńczego, pracy, podatkowego oraz bankowego, taktyki i psychologii antywindykacji, anonimowości w biznesie i w obrocie finansowym.

Wszystko, o czym musi wiedzieć dłużnik, by skutecznie ochronić swój majątek przed komornikiem i windykatorem oraz by nie popełnić przy tym przestępstwa.

Wszystko, o czym musi wiedzieć windykator, detektyw, prawnik i ambitny komornik, aby mieć szansę odzyskać pieniądze od „zawodowego” dłużnika.

Więcej informacji >> o książce <<

 

Pełny tytuł: Objawy mafii - Dokumentacja III RP (wydanie III rozszerzone)

Seria: Literatura faktu
ISBN 978-83-64983-00-9
Autor - Kazimierz Turaliński
Wydawca wydania III - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2014
286 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Książka stanowi literaturę podstawową przedmiotu: Specyfika działania w grupie przestępczej / Przestępczość zorganizowana / Typologia przestępców Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

"Objawy mafii" opisują historię kluczowych gangów lat 90-tych: Pruszkowa i Wołomina, Krakowiaka, Nikosia, Masy i innych świadków koronnych, globalne wpływy Baraniny oraz koneksje gangsterów z politykami SLD, PSL, AWS i generalicją służb specjalnych. Ukazują metodykę i skalę działania Mafii Paliwowej, wpływ hazardowego lobby na proces ustawodawczy a także okoliczności i realne motywy zabójstwa gen. Papały.

Więcej informacji >> o książce <<